3. Бостън поведе с 3:2 победи във финала на НБА срещу Лейкърс

Бостън поведе с 3:2 победи във финала на НБА срещу Лейкърс

Дори 38-те точки на Кобе не помогнаха на шампиона

Бившият шампион на Националната баскетболна академия на САЩ и Канада Бостън Селтикс поведе с 3:2 победи във финалната серия срещу настоящия първенец ЛА Лейкърс, надигравайки го с 92:86 в двубой номер 5. Срещата се игра в Бостън в зала „ТД Гардън”, а Селтикс вече са само на победа от това да си върнат трофея и да го вдигнат за 18-и път в своята история.

Като цяло срещата бе много равностойна и почти през цялото време двата отбора се движеха кош за кош. Домакините от Бостън спечелиха първата и втората четвърт, съответно с 22:20 и 23:19 и на полувремето имаха преднина от 6 точки – 45:39. Второто полувреме пък бе още по-оспорвано, след като Селтикс взеха третата част с 28:26, а „езерняците” спечелиха последната четвърта с 21:19.

Най-резултатен за победителите бе Пол Пиърс, който записа 27 точки и 2 борби, а веднага след него останаха Кевин Гарнет и Рондо с по 18 точки. За гостите от Лос Анджелис за пореден пън най-добър бе Кобе Брайънт, който вкара страхотните 38 точки, но само неговите усилия се оказаха недостатъчни за успех на шампионите.

Следващият двубой между двата състава е в сряда от 4:00 часа сутринта българско време и ще се играе в Лос Анджелис.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича