3. Бостън удари Далас със 102:93 като гост

Бостън удари Далас със 102:93 като гост

Тази нощ в НБА се изиграха още шест срещи. Ето и крайните резултати от тях

Шампионът в НБА от 2008-а година Бостън Селтикс постигна изключително престижна победа, след като се наложи над тима на Далас Маверикс със 102:93. Срещата се игра в „Америкън Еърлайнс Център” в Тексас, а след двубоя Бостън заема 3-о място в Източната конференция, докато Далас също са 3-и, но в Западната.

Срещата започна равностойно като в началото двата тима се движеха кош за кош. Все пак към средата на първата част гостите взеха преднина от няколко точки, която запазиха до края и така взеха четвъртината с 30:24. Във втората част обаче отборът на Далас се активизира и тръгна да заличава пасива си от първата. В крайна сметка те съумяха да намалят разликата до 1 точка и на полувремето резултатът бе 48:47 в полза на Бостън.

В началото на второто полувреме нито един от двата тима не си позволяваше да изпусне противника си на няколко точки и така третата част завърши наравно 25:25. В решаващата четвъртина на сцената излезе Пол Пиърс, който започна да прави каквото си иска на полето и поведе своите към престижен успех. В крайна сметка Бостън спечели четвъртата част с 29:21, с което взе и двубоя при 102:93 в своя полза.

Най-добър за победителите бе Пол Пиърс, който вкара 29 точки, направи 3 борби и 5 асистенции. За Далас Дирк Новицки бе най-резултатен като отбеляза 28 точки, направи 5 борби и 2 асистенции.

Денвър Нъгетс – Милуоки Бъкс 97:102

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича