3. Бостън записа четвърта победа от началото на сезона

Бостън записа четвърта победа от началото на сезона

В двубоя на Лейкърс, Кобе Брайънт записа 97-и мач с повече от 40 точки в кариерата си

Бостън продължи победния си ход в НБА, след като се наложи с 97:87 над Ню Орлийнс Хорнетс. Пол Пиърс вкара 27 точки за "келтите", които решиха мача си в средата на четвъртата част. При 74:74 те реализираха шест безответни точки и до края не изпуснаха преднината си. Така те имат 4 победи от 4 мача и оглавяват класирането в Атлантическата дивизия.

Крис Пол вкара 22 за гостите и подаде осем асистенции, а след края на мача опита да влезе в съблекалнята на Селтикс, за да си изяснява отношения с противници, но беше спрян. Пол и гардът на домакините Рейжон Рондо бяха в центъра на разправия в края на мача, когато двамата си размениха явно обидни реплики и бяха наказани с технически фаулове от рефера.

Рей Алън завърши със 17 точки за Бостън, Кевин Гарнет с 14, а Рейжон Рондо подаде 10 асистенции. За гостите Педжа Стоякович вкара 26, а Емека Окафор записа 10 борби. Дуейн Уейд вкара 25 точки за Маями и достигна 10 005 точки в кариерата си. Това стана при успеха на Горещите от Флорида с 95:87 над Чикаго Булс. Маями също има 100-процентов рекорд- три победи от три мача. Въпреки че започна от пейката, Удонис Наслем вкара 19 точки и взе 11 борби за домакините. Луол Денг завърши с 26 точки за Чикаго, а Джон Салмонс добави 17, но Булс остават с една победа от началото на сезона.

Лейкърс постигнаха втора победа в третия си мач от началото на сезона. На обичайната си висота беше Кобе Брайънт с 41 точки при успеха на Лейкърс със 118:110 над Атланта Хоукс. Най-добрият и най-постоянен състезател в последните години добави в личната си статистика и 8 борби в тази среща, а в третата част отборът вървеше само благодарение на него, след като реализира 18 поредни точки. За Брайънт това беше мач номер 97, в който той вкара 40 и повече точки. Ламар Одъм добави 11 точки и 14 борби. За гостите от щата Джорджия Джо Джонсън вкара 27 точки, 18 от които в първата четвъртина на мача.

За Денвър, който се наложи над Мемфис със 133:132, двама състезатели достигнаха котата от 40точки. Кармело Антъни вкара 42, а Оу Джей Майо рекордните за него 40. Капитанът Чонси Бълипс се задоволи с 22 и 12 асистенции, а отборът върви много добре от началото на сезона. С три победи от три мача Нъгетс оглавиха класирането в Северозападната дивизия.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича