3. Бусета: Трябва да гледаме напред

Бусета: Трябва да гледаме напред

Старши треньорът на женския национален отбор на България по баскетбол Хосе Мария Бусета не обвини никой за загубата на тима снощи от Турция с 60:63 точки в европейска квалификация в група "С".

Старши треньорът на женския национален отбор на България по баскетбол Хосе Мария Бусета не обвини никой за загубата на тима снощи от Турция с 60:63 точки в европейска квалификация в група "С".

Българките водеха с 18 точки на почивката, но в третата част отбелязаха само 2 точки, предаде БТА. Следващият двубой на България е като гост на Унгария на 20 август.

"Турският отбор игра наистина много силно през втората част. Те успяха да наваксат огромно изоставане и показаха, че са наистина добър и опитен отбор, който знае как да излиза от напечени ситуации. Ние сме тъжни, защото загубихме след като изиграхме едно от най-силните полувремена на българския национален отбор от години насам.

Първото полувреме бе изцяло наше - играехме агресивно в защита, интензивно, бележехме. През втората част обаче загубихме тази агресивност в защитата и от там дойдоха и проблемите ни при организацията в играта.

Загубихме мача в третата част, когато вкарахме само 2 точки. Но ние сме млад отбор и липсата на опит се прояви с огромна сила в този момент. Сега трябва да гледаме напред. Да приемем предизвикателството и да изиграем следващите мачове по най-добрия възможен начин, да продължим да израстваме", заяви Хосе Мария Бусета.
Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)