3. Чавдар Троян победи категорично благоевградския Академик

Чавдар Троян победи категорично благоевградския Академик

Чавдар Троян надигра Академик Благоевград с категоричното112-84 у дома и записа втората си победа за този сезон в мъжката А група. Троянци спечелиха всичките четири части имаха превъзходство през целия мач. Чавдар вече е с баланс от 2 победи и 2 загуби, докато Академик остана единствен без успех в групата. Отбелязаните 112 точки от троянци пък са рекордни за сезона в А група.

Чавдар Троян надигра Академик Благоевград с категоричното 112-84 у дома и записа втората си победа за този сезон в мъжката А група. Троянци спечелиха всичките четири части имаха превъзходство през целия мач. Чавдар вече е с баланс от 2 победи и 2 загуби, докато Академик остана единствен без успех в групата. Отбелязаните 112 точки от троянци пък са рекордни за сезона в А група.

Домакините имаха осезаемо превъзходство в борбата под коша (42-25), а освен това играха и по-разнообразно в нападение, което личи и от общия брой асистенции на двата отбора (37-16).

Срещата бе равностойно в първите 6-7 минути, след което Чавдар пое инициативата и спечели първата част с 26-15. Домакините продължиха да държат контрола на мача и през втората част, в която разликата се движеше около 20 точки. На почивката резултатът бе 54-37 за Чавдар, които имаха далеч по-добри шансове за успех.

И след паузата троянци продължиха да контролират мача. Те бележеха по-често и следователно разликата растеше. Така след 30 минути тимът водеше с 85-59 и за последната част остана само да се мине границата от 100 точки. Това се случи малко повече от три минути след началото на четвъртата част след кош на Илия Пиронков. До края Чавдар поддържаше преднината си и стигна до успех.

За пореден път Николай Балев записа дабъл дабъл, като завърши с 27 точки и 10 борби. Петър Христовдобави 26 и 6, а Герман Гачевски вкара 12 точки.

За гостите добре игра Александър Ангелов завършил с 25 точки и 6 борби. Явор Иванов се отчете с 15 точки, а 13 отбеляза Иван Крайков.

В следващия кръг Чавдар ще гостува на Спортист 1959 в Своге, а Академик ще е домакин на НСА в Благоевград.

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки