3. Черно Море без Милчо Борисов за гостуванията в София

Черно Море без Милчо Борисов за гостуванията в София

Капитанът на Черно Море Порт Варна Милчо Борисов ще пропусне двете гостувания на отбора си на TESY България (20) и Левски съответно в четвъртък и петък, съобщи за БТА заместник-председателят на клуба Симеон Варчев.

Борисов пропусна и последната среща на варненския отбор срещу Рилски Спортист, загубена със 73:86 точки. За участието в двата мача на Станислав Цонков, който също пропусна двубоя с Рилски спортист, и Александър Боич, който игра в последната среща на обезболяващи, ще решат лекарите на отбора.

Варчев коментира, че очаква в единия мач задължителна победа, а в другия - достойно представяне. Той благодари на ръководството на Българската федерация по баскетбол за реверанса към Черно Mоре Pорт Варна отборът да играе два последователни дни, за да не пътува на два пъти до София. Черно море порт Варна ще пътува за столицата в четвъртък. Симеон Варчев изрази безкрайно разочарование от поведението на играчите на отбора в последната среща срещу Рилски спортист.

"Независимо че имаше и обективни причини - трима от основните ни състезатели, с които започвахме срещите - Милчо Борисов и Станислав Цонков изобщо не попаднаха в групата, а Александър Боич игра с превързан глезен и на обезболяващи инжекции, останалите на терена не показаха характер и това не са техните възможности", каза специалистът.

Варчев бе категоричен, че предстоят сериозни разговори с баскетболистите и е възможно да се стигне и до наказания. "Ще имаме среща с играчите, тъй като Черно Mоре не може да си разреши да е толкова бездушен и безличен", допълни той.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже