3. Черно море хвърли бомбата и изхвърли Рилски спортист

Черно море хвърли бомбата и изхвърли Рилски спортист

Феноменален двубой изигра завърналият се от Кипър състезател Александър Янев, който реализира фантастичните 33 точки

Закъсалият отбор на Черно море поднесе най-голямата изненада в българския баскетбол през тази година.

След като надигра Рилски Спортист с една точка разлика в първата среща в Самоков, сега варненският тим показа, че никога не трябва да бъде отписван и победи с 14 точки разлика отбора на Росен Барчовски.

Феноменален двубой изигра завърналият се от Кипър състезател Александър Янев, който реализира феноменалните 33 точки в коша на Рилецо, а освен това добави 8 борби в своя актив.

Домакините в тази среща изиграха много силни минути във втората и третата част, като успяха да си изковат аванс от 8 точки преди решаващата последна четвърт - 65:57. Рилски спортист обаче не се беше предал и успя след серия от 9:2 в своя полза да намали своя дефицит до само точка, а резултатът стана равен при 69:69 с тройка на Билобрк.

Тихомир Желев с тройка върна аванса на варненци, а вездесъщият Александър Янев наниза 11 точки (9 поредни срещу 0 за гостите), с което направи разликата 14 точки и реши всичко в двубоя.

Освен Янев добър мач направи и Джими Хънт, който се отчете с 12 точки и 5 асистенции за победата, а центърът Колев изигра страхотен мач, отбелязвайки 13 точки, към които добави и 8 борби. Тихомир Желев завърши с 11 точки и 100%-ов актив от зоната за три точки - 3/3.

За Рилски спортист Анте Билбрк беше на ниво с 20 точки, а 17 добави Вукосавлечич. Останалите в отбора на Барчовски обаче разочароваха.

В другия двубой от днешната програма Ямбол победи като гост в Ботевград Балкан с 88:85 и записа втора победа над своя съперник, класирайки се за полуфиналите.

Момчетата на Иван Чолаков водеха през целия двубой, но в края на двубоя имаше сериозна драма и домакините на два пъти успяваха да изравнят. Ямбол водеше с 6 точки, но в последната част получилият наградата за най-добър млад баскетболист „Рачо Колев" Станимир Маринов се представи чудесно и отбеляза кош за 81:81. Тони Гуджино обаче отбеляза две точки и 42 секунди преди края гостите поведоха и не изпуснаха повече двубоя от контрол.

Най-резултатен за победителите бе Мартин Дурчев с 23 точки, а Офоегбо завърши с дабъл-дабъл с 19 точки и 12 борби. За Балкан Станимир Маринов изигра изключителен мач, отбелязвайки 30 точки, а Емил Бинев наниза 18. Техните усилия обаче останаха невъзнаградени.

На полуфиналите Ямбол ще трябва да се изправи срещу опитващия се да прекъсне серията на Лукойл - Левски, докато Черно море ще играе именно с най-големия фактор в първенството през последните 7 години - Лукойл Академик.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години