3. Черно море на полуфинал в Балканската лига

Черно море на полуфинал в Балканската лига

„Моряците” загубиха от ОКК Белград, но с по-добра разлика продължават към „Файнъл Фор”

Евроинс Черно море се класира на полуфиналите за Балканската лига по баскетбол. „Моряците” станаха първият полуфиналист в тазгодишното издание на турнира, в следващата фаза ги очаква роден съперник. Той ще бъде определен след утрешния двубой между Левски и Рилски спортист, след като регламентът задължава отбори от една страна достигнали до полуфиналите да играят един срещу друг.

Черно море загуби домакинството си на ОКК Белград с 81:84 и благодарение на разликата от пет точки в първата среща продължава
напред с минимална преднина над съперника си. Гостите от Сърбия разполагаха с предимство през големи части от двубоя. На почивката Черно море изоставаше с резултат 39:47.

След паузата Хрисимир Димитров и Гари Уеър успяха да изведат Черно море напред за 52:51. В началото на последната четвърт сърбите отново се върнаха начело в резултата с 67:61. Минута преди края Димитров отново намали изоставането на тима си до четири точки, а кратко след това приближи Черно море на две точки от противника – 80:82. Последните напъни на Черно море се оказаха недостатъчни и това доведе до победа за Белград, която пък се оказа недостатъчна да ги класира на полуфиналите.
Хрисимир Димитров завърши мача като най-резултатен за Черно море с 19 точки. Гари Уеър спомогна с дабъл дабъл – 18 точки и 10 борби. Дамир Крушчич записа 20 точки за ОКК Белград.

Утре в последен полуфинал се изправят Левски и Рилски Спортист от 18:00 ч. в Зала Универсиада. Другият полуфинален двубой ще бъде определен в сблъсъците Фени Индустри – Металац и Ловчен – Морнар.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича