3. Черно море победи като гост Теси България (20) след продължение

Черно море победи като гост Теси България (20) след продължение

В добавените пет минути баскетболистите на Черно море спечелиха с 14:8 точки и стигнаха до успеха след 80:86

Черно море Порт Варна победи като гост младежкия национален отбор на България (до 20 години) с 86:80 точки след продължение в изтеглен мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига.

Редовното време завърши 72:72. След този успех варненци се изкачиха на второ място в класирането с 11 точки. Лидер е Лукойл Академик с 12 точки и мач по-малко.

Срещата с Теси България (20) изглеждаше лесна за варненци, които в средата на втората част имаха аванс от 17 точки. На полувремето гостите водеха с 13 точки - 45:32. Момчетата на Любомир Минчев обаче изиграха силно второ полувреме, в което отбелязаха 40 точки срещу 27 за съперника.

Секунда преди сирената варненци водеха със 72:71, но Тенчо Тенчев изравни след наказателен удар. Асен Великов не успя при последната атака за редовното време.

В добавените пет минути баскетболистите на Черно море спечелиха с 14:8 точки и стигнаха до успеха.

За победителите 16 точки реализира Асен Великов, по 15 точки добавиха Николай Стоянов и Васил Кьосев, а с 12 точки и 12 борби завърши Лари Хол. За младежкия тим Алекс Симеонов реализира 27 точки, а Тенчо Тенчев добави 15 точки.

Теси България (20) - Черно море Порт Варна - 80:86 след продължение, 72:72 в редовното време (21:27, 11:18, 20:13, 20:14, 8:14)

Балкан (Ботевград) - Теси България (20)
Лукойл Академик (София) - Берое (Стара Загора)

Спартак (Плевен) - Черноморец (Бургас)

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже