3. Черно море победи Спартак (Плевен) с 92:73 в мач от шестия кръг на НБЛ

Черно море победи Спартак (Плевен) с 92:73 в мач от шестия кръг на НБЛ

Черно море Евроинс победи гостуващия Спартак (Плевен) в среща от шестия кръг на Националната баскетболна лига. Решителни действия на домакините във втората част на срещата им позволиха да вземат убедителна преднина, която в крайна сметка се оказа решителна.

Най-резултатни за победителите бяха Васил Кьосев с 14 точки, а 17 и пет борби добави Александър Янев. За гостите с по 14 се отличиха Илия Станков и Джоузеф Кенерли, но американецът добави и 13 борби.

Домакините успяха да вземат едва една точка преднина след първите десет минути (25:24). Втората част започна по-коренно различен начин, като Евроинс Черно море взе инициативата в свой ръце и успя да я спечели с 22:10, което им донесе преднина от 13 точки след първите две части.

След почивката двата отбора изиграха нови две части сходни с тези от първото полувреме. В третата четвърт играчите на Спартак отново бяха на висота и не дадоха възможност на варненци да си поемата въздух, като се добраха до 18:18, но така и не успях да стопят преднината на противника. Последната четвърт играчите на Даниел Димитров бяха по дейния отбор и успяха да я спечелят с 27:21 за крайното 92:73.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича