3. Черно море порт Варна загуби от Балкан

Черно море порт Варна загуби от Балкан

Варненци паднаха с 67:74

Черно море Порт Варна допусна инфаркта загуба от Балкан (Ботевград) с 67:74 в среща от XII кръг на Националната Баскетболна Лига, независимо че почти през целия мач водеше в резултата, но гостите успяха да отмъкнат победата в последната четвърт.

Урош Петрович и Владимир Панич бяха най-резултатни в селекцията от Ботевград и завършиха съответно с по 21 и 14 точки, докато за "моряците" с 15 точки се отличи Асен Великов, а Лари Хол вкара 13 точки.

Двата отбора изиграха слаба първа част, а стрелбата им бе повече от лоша. След като си размениха по един кош в началото на двубоя до средата на четвъртината нито един от двата тима не успя да отбележи, независимо от многото опити за стрелба. След близо 6 минути игра играчите на Черно море порт Варна се разиграха и поведоха с 11:3, като това помогна на домакините да вземат първата част с 15:7.

През втората четвърт играта бе равностойна, но повече грешки в стрелбата допускаха домакините. Гостите постепенно намаляваха изоставането си и малко повече от 4 минути преди края авансът на Черно море порт Варна бе само точка - 26:25. Последваха четири изравнявания на резултата, а на полувремето домакините от морската ни столица водеха с 35:31.

След почивката Балкан успя да изравни за 37:37, но варненци отново си върнаха аванса от няколко точки. "Моряците" поддържаха преднината си, която минута преди края на частта бе 10 точки, но след две неуспешни техни атаки гостите намалиха изоставането си за 50:56.

Възпитаниците на Ацо Тодоров започнаха по-добре последната четвърт и за три минути и половина игра отново се добраха до равенството - 59:59. До края на мача Балкан не остави никакви шансове на съперника си, като момчетата на Спас Натов демонстрираха безобразна стрелба в заключителните минути на мача и логично изпуснаха победата.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже