Черно море се справи с ЦСКА в НБЛ (ВИДЕО)

Варненци с трудна, но ключова домакинска победа

Черно море Тича записа много важна победа в НБЛ.

Пред собствена публика варненският тим надделя над ЦСКА с 91:84.

Домакините можеха да изпуснат победата в края на срещата, но успяха за запазят преднината си и да спечелят двубоя. Успехът е 7-ми за Черно море Тича, който има и 9 поражения. ЦСКА пък е с 12 победи и 4 загуби. За гостите Александър Радукич и Георги Боянов завършиха с дабъл-дабъл, отбелязвайки по 17 точки и съответно печелейки по 12 и 15 борби.

Първата част започна много равностойно, а след две равенства гостите поведоха с 9:4. Домакините отвърнаха с 6 поредни точки и поведоха при 10:9. Последваха нови две изравнявания на резултата, след които Черно море Тича вкара 7 поредни точки – тройка на Къртис Джоунс и кошове на Венелин Христов и Тач Ънру, и поведе с 19:12. Малко повече от минута и половина преди края на първия период с тройка на Марин Маринов домакините поведоха с 12 точки – 26:14. Черно море тича заслужено спечели първата четвърт с 30:20. През втората част играчите на треньора Кирил Болшаков продължиха с отличната си игра в защита и нападение и започнаха да трупат преднина. След почти 5 минути игра през втория период, след кош на Къртис Джоунс домакините поведоха с 20 точки при 46:26. На полувремето резултатът бе 56:37 за Черно море Тича.

След почивката гостите се възползваха от няколко неуспешни атаки на домакините и вкараха 8 поредни точки за около две минути и половина игра и намалиха пасива си до 11 точки – 45:56. Малко по-късно разликата в резултата падна на 9 точки, но домакините, подкрепяни от мярната си публика, подобриха играта и стрелбата си и отново успяха да натрупат преднина от 15 и повече точки. Преди последната решителна част Черно море тича водеше със 17 точки – 78:61. В началото на последния период отново гостите започнаха по-добре и вкараха седем поредни точки и намалиха пасива си до 10 точки – 68:78. Осем минути преди края на мача за пет лични нарушения игра напусна Кейлън Уесън от ЦСКА. Играчите на домакините отново показаха характер и успяха да възстановят преднината си от 17 точки – 88:71, около 4 минути и половина преди края на мача. Гостите отвърнаха с 11 поредни точки и намалиха изоставането си до 6 точки 82:88 1 минута и 54 секунди преди края. Гостите се опитаха да стигнат до обрат, но не успяха и Черно море Тича заслужено спечели двубоя.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството