3. Черно море започна Балканската лига с победа срещу Металац

Черно море започна Балканската лига с победа срещу Металац

Евроинс Черно море стартира с победа участието си във второто издание на Еврохолд Балканска лига. В мач от първия кръг на група А на турнира българският вицешампион победи сръбския Металац с 85:73

Евроинс Черно море стартира с победа участието си във второто издание на Еврохолд Балканска лига.  В мач от първия кръг на група А на турнира българският вицешампион победи сръбския Металац с 85:73.

Наставникът на домакините Даниел Димитров започна срещата със следната стартова петица - Васил Кьосев, Ерик Уеб, Симеон Ценов, Александър Янев и Крум Дойчинов. Първата част на мача започна равностойно, като нито един от двата отбора не успя да натрупа някакво сериозно точково предимство.

След 4 минути игра резултатът бе равен, но с тройка на Гагович гостите поведоха с 10:7. Сърбите заиграха по-успешно в защита и в атака и постепенно успяха да поведат с 6 точки при 17:11. В края на частта Металац имаше аванс от 4 точки (21:17). През първата четвърт в игра за домакините се появиха Желев и Веселовс.

В началото на втората четвърт двата отбора играеха предпазливо и допускаха много грешки. Първите точки бяха отбелязани почти 2 минути след началото на частта от наказателни удари, изпълнени от Кьосев. След две последователни тройки на американеца Уеб домакините успяха да стопят пасива си от 5 точки и излязоха напред в резултата при 25:24.

Добрата стрелба на варненци от зоната за три точки им позволи да увеличат преднината си 5 точки при 31:26. На полувремето авансът на Евроинс Черно море бе 6 точки (36:30). Домакините започнаха отлично третата четвърт и набързо увеличиха аванса си на 16 точки при 46:30. Гостите реализираха първата си точка през третата част 2 минути и половина след нейното начало чрез наказателен удар.

Отличната игра на черноморци в атака и в защита продължи и в средата на третата част преднината им бе 22 точки при 55:33. Първите си точки от игра гостите успяха да реализират 6 минути след началото на четвъртината. Най-голямата преднина за Евроинс Черно море бе 24 точки при 59:35. В края на третата част домакините имаха аванс от 19 точки (67:48).

Последната част започна изключително оспорвано, като резултата се движеше кош за кош. Пет минути преди края гостите успяха да намалят пасива си до 13 точки при 66:79, но за повече сърбите нямаха сили. Следващата среща на Евроинс Черно море от Еврохолд Балканска лига е на 11 ноември в Брашов срещу румънския Куадрипол.

Среща от първия кръг на група А на Еврохолд Балканска лига по баскетбол за мъже:

Съдии: Мариус Чулин, Габриел Рочяну и Ливиу Йоница /Румъния/

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича