3. Черноморец (Бургас) и Спартак (Плевен) с победи у дома

Черноморец (Бургас) и Спартак (Плевен) с победи у дома

И двата състава, заемащи последните места в първенството, се наложиха над съперниците за третата позиция в него

Спартак Плевен и Черноморец Бургас записаха домакински победи в последните два мача от 18-я кръг на Националната баскетболна лига. И двата състава, заемащи последните места в първенството, се наложиха над съперниците за третата позиция в него – съответно Балкан и Рилски спортист.

В Бургас домакините победиха със 72:65. След равностойна първа част, тимът от Самоков взе лек превес, и съумя да вземе няколко точки преднина и да я държи през цялата втора четвъртина. Въпреки това разликата така и не мина повече от пет точки, а на почивката бе само три – 32:35.

След почивката нещата се влошиха за Черноморец, и тимът три минути не успя да отбележи кош, което доведе до пасив от 11 точки в средата на частта. Серия от 9:1 точки до края на четвъртината обаче стопи това изоставане, и Черноморец изравни след 30 минути на 51:51.

С изключение на 30 секунди в началото на последната четвърт, домакините водеха през всичките оставащи минути до края на двубоя, макар и до средата на частта само с една-две точки, а после стигнало до осем. Все пак Рилецо имаше своя шанс, когато минута преди края Владимир Мийович намали до три точки изоставането на гостите, с кош, а при последвалата атака направи и чадър. Черноморец обаче овладя отскочилата топка, отбеляза, а след това спря и другата атака на Рилски спортист, с което на практика сложи край на двубоя.

18 точки за Черноморец вкара Христо Захариев, а Джъстин Нойхаус завърши с 13 точки и 10 борби срещу бившия си отбор. С 16 точки и 15 борби за Рилецо се отчете Владимир Мийович, но отборът имаше като цяло лош ден за стрелба.

Спартак Плевен направи услуга на Рилецо, като победи Балкан с 95:93 и не позволи на ботевградчани да дръпнат още на самоковския тим. Мачът бе много оспорван и интересен до самия му край. 32 секунди преди края гостите имаха шанс и за успеха, след като Станимир Маринов направи разликата само една точка.

След като Симеон Ценов вкара един фаул в последвалата атака за Спартак, Илия Станков взе много важна борба, логично също бе фаулиран, но пропусна и двата си наказателни удара. Така финалната възможност бе за Балкан, но Цвети Иванов нямаше шанс при стрелбата и остави победата в Плевен.

С 21 точки за Спартак завърши Илия Станков, а 19 точки и 12 борби добави Тодор Тодоров. Георги Давидов наниза цели 28 точки за Балкан, а Станимир Маринов – 26, но те не стигнаха за успеха.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки