3. Черноморец играе добре, но губи от Олин Едирне Генчлик

Черноморец играе добре, но губи от Олин Едирне Генчлик

Черноморец Бургас се завърна от Турция, където изигра две контролни срещи с Олин Едирне Генчлик. В първата от тях те загубиха с 62-89 точки разлика, докато във втората се представиха далеч по-добре и само подкрепата на местните съдии не позволи на българите да си тръгнат с победа. Крайният резултат от мача бе 84-75 в полза на Олин Едирне след като на полувремето бургазлии имаха преднина от 45-40

Черноморец Бургас се завърна от Турция, където изигра две контролни срещи с Олин Едирне Генчлик. В първата от тях те загубиха с 62-89 точки разлика, докато във втората се представиха далеч по-добре и само подкрепата на местните съдии не позволи на българите да си тръгнат с победа. Крайният резултат от мача бе 84-75 в полза на Олин Едирне след като на полувремето бургазлии имаха преднина от 45-40.

„Две полезни проверки за нас, въпреки безобразното съдийство и в двата мача”, каза за BulgarianBasket.com старши треньорът на Черноморец Дечо Коешинов. “Доволен съм от всички състезатели, особено във втория мач показахме, че вече приличаме на отбор. Почти целия състав на тима е с нови състезатели и имаме нужда от по-добро обиграване, надявам се до началото на първенството това да се случи. Имаме още три седмици дотогава, а прз това време ще изиграем още няколко контроли. Снощи водехме на пчовиката във втория мач, когато съдиите се намесиха в третата част и не ни позволиха да играем. В срещата имаше двойно повече фалове срещу нас, отколкото срещу тях. Но това не е най-важното за нас, изиграхме контроли, които бяха много полезни за отбора.”

Мартин Хорозов завърши с най-много точки за българския тим – 17, а освен това той хвана и 10 борби. Дошлият от Ямбол Мартин Дурчевдобави 14 точки, от които 3 тройки, а бившите играчи на Черно мореПламен Алексиев и Атанас Пенев се отчетоха съответно с 10 и 9 точки. Високият американец Брус Браун изигра само 8 минути в срещата след като бе явно набеден от съдиите и излезе за 5 лични нарушения.

Черноморец Бургас ще играе със Сливен днес и във вторник, а после ще гостува във Варна идния петък, 2-ри октомври за контрола с Черно море. Освен тези мачове предстоят уговаряне и на минимум още 2 приятелски срещи преди старта на новия шампионат на 17 същия месец. Тогава бургаския тим се изправя у дома срещу Ямбол в първия кръг от Националната Баскетболна Лига.

Олин Едирне Генчлик – Черноморец 84-75 (20-25, 20-20, 23-7, 21-23)

Черноморец: Алексиев 10, Браун 6, Пенев 9, Бинев 0, Рошманов 7, Хорозов 17, Мортън 8, Саралийски 4, Дурчев 14, Алексов 0

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича