Черноморец на върха след труден успех над Спартак

Бургазлии продължават без грешка в НБЛ

Отборът на Черноморец победи Спартак Плевен със 78:75 (23:22, 22:25, 25:11, 8:17) като гост в зала „Балканстрой“ в мач от третия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Бургазлии продължават без поражение след трите си мача до момента в шампионата и излязоха начело във временното класиране. Загубата бе първа за Спартак Плевен, който заема втората позиция към момента.

Двата състава предложиха интересен за зрители сблъсък, протекъл с преимущество на гостите от Бургас. Те водеха с точка – 23:22 след първата част, но до почивката плевечани си върнаха водачеството за 47:45.

По-силна трета част за Черноморец им донесе аванс от 70:58 преди последните 10 минути, в които тимът удържа опитите на Спартак Плевен за нов обрат.

Христо Захариев и Шон Смит вкараха по 20 точки за победата на Черноморец, като Смит овладя и 10 борби.

Цветомир Чернокожев бе най-резултатен за домакините с 15 точки и 6 борби.

В следващия четвърти кръг от НБЛ тимът на Черноморец ще посрещне Миньор 2015 на 26 октомври, а два дни по-късно Спартак Плевен ще гостува на Черно море.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?

Бостън Баскетбол Партнърс искат да продадат всички акции до 2028г.