Черноморец надви ЦСКА и продължава без загуба в НБЛ

Черноморец постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже и продължава без поражение от началото на сезона, след като надделя над ЦСКА с 95:82 (26:16, 19:13, 28:30, 22:23) като домакин в Бургас в мач от осмия кръг на шампионата. Бургазлии остават начело във временното класиране, докато „червените“ допуснаха трета загуба и продължават с актив 5-3.

Домакините поеха водачеството още в началото на двубоя и останаха водещи в резултата до края. След силния старт в първите 10 минути, тимът на Черноморец дръпна с 26:16, а до почивката увеличи аванса си до 45:29. Баскетболистите на ЦСКА не поведоха в нито един момент от срещата. През второто полувреме опитаха да се доближат до противника, но разликата не падна под 9 точки. Преди последната част Черноморец имаше преднина от 73:59, а най-големият аванс на бургазлии бе 18 точки.

Баскетболистът на Черноморец Травис Бакконико не доигра срещата, тъй като бе дисквалифициран, а за две технически нарушения към края на двубоя бе изгонен и старши треньорът на „червените“ Росен Барчовски.

Христо Захариев бе най-полезен за домакините с 27 точки, 4 борби и 3 асистенции. Травис Макконико допринесе с 21 точки, 7 борби и 3 асистенции, а Шон Смит оформи „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 16 борби, като добави и 5 асистенции. Николай Георгиев добави 16 точки. За Черноморец срещата пропусна Тони Троша, а в игра се завърна Евгени Хаджирусев.

Най-резултатен за ЦСКА бе Георги Боянов с 20 точки, 7 борби и 2 асистенции. Брандън Йънг се включи с 19 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Кейлъб Уесън завърши с „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 12 борби, добавяйки и 4 асистенции.

В следващия кръг на 29 ноември (сряда) ЦСКА ще бъде домакин на отбора на Шумен, а Черноморец ще гостува на Академик в Пловдив.

Срещи от осмия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Черноморец Бургас              – ЦСКА – 95:82 (26:16, 19:13, 28:30, 22:23)

от петък:
Левски – Рилски спортист       – 76:78 (22:16, 27:19, 11:19, 16:24)

от събота:
Миньор 2015 – Академик Пловдив – 93:83 (19:19, 20:20, 25:24, 29:20)
Балкан Ботевград – Ямбол       – 80:67 (28:21, 21:18, 20:12, 11:16)
Черно море Тича – Берое        – 94:76 (27:26, 29:6, 21:26, 17:18)
Шумен – Спартак Плевен         – 95:101 (27:22, 16:17, 20:24, 23:23, 9:15) след продължение

9. Берое             8   3  5 	664:689   11
10. Миньор 2015      8   3  5 	602:706   11
11. Академик Пловдив 8   2  6 	624:681   10
12. Черно море Тича  8   2  6 	617:687   10
Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството