Черноморец с десети пореден успех в НБЛ

Вижте всички резултати

Черноморец постигна десета поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии надиграха като гости тима на Шумен с 89:78 (20:25, 22:19, 19:9, 28:25) в среща от десетия кръг и остават без поражение в шампионата. За баскетболистите на Шумен загубата бе четвърта поредна и общо седма от 10 изиграни мача.

Двата състава направиха интересен сблъсък, в която домакините имаха преднина от 2 точки на почивката при 44:42, а Черноморец успя да стигне до обрат след по-силна трета четвърт. Преди последните 10 минути гостите водеха с 61:53 и не изпуснаха водачеството до края.

Христо Захариев бе най-резултатен за победата на Черноморец и завърши с „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 11 борби, като добави и 7 асистенции. Андрей Иванов се включи със 17 точки и 6 борби. За състава на Шумен Брайън Камерон се отчете с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции.

Миньор 2015 се наложи над Левски със 78:73 (16:15, 22:20, 18:21, 22:17) като гост в София и записа четвърти успех, докато „сините“ претърпяха пето поредно и общо шесто поражение.

Срещата в зала „Триадица“ бе много оспорвана, като най-голямата разлика не надвиши 9 точки. Домакините от Левски изоставаха с 35:38 на почивката, а след третата част резултатът бе равен – 56:56. Перничани измъкнаха успеха в заключителните минути.

Никола Ивкович реализира 15 точки, а Лъчезар Тошков отбеляза 14 за победата на Миньор 2015. За Левски Алън Арнет завърши с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции.

В Стара Загора съставът на Берое отстъпи като домакин на Спартак Плевен със 79:81 (17:21, 19:19, 22:23, 21:18). Плевенчани постигнаха трета поредна и общо шеста победа от началото на сезона, докато Берое инкасира шестата си загуба от 10 мача до момента.

Николай Стоянов допринесе за успеха с 16 точки, 5 борби и 4 асистенции, а за тима на Берое Карлос Пепин се отчете с 19 точки и 7 борби.

В следващия 11-и кръг Спартак Плевен приема Рилски спортист на 8 декември, Черноморец ще посрещне Левски на 9 декември, когато Берое ще гостува на ЦСКА. За отбора на Шумен предстои гостуване на Ямбол на 11 декември.

Срещи от десетия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Левски – Миньор 2015   – 73:78 (15:16, 20:22, 21:18, 17:22)
Шумен – Черноморец     – 78:89 (25:20, 19:22, 9:19, 25:28)
Берое – Спартак Плевен – 79:81 (17:21, 19:19, 22:23, 21:18)

8. Берое             10   4  6 	818:844   14
 9. Миньор 2015      10   4  6 	749:856   14
10. Шумен            10   3  7 	827:859   13
11. Академик Пловдив  9   2  7 	690:760   11
12. Черно море Тича   9   2  7 	680:766   11
Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството