ЧУДЕСНО! Балкан победи Спортинг

„Зелените“ с втора поредна победа за Купата на ФИБА Европа

Балкан (Ботевград) постигна втора последователна победа в група А на турнира за Купата на ФИБА Европа.

След като стартираха с успех над унгарския АЛБА Фехервар, сега баскетболистите на „зелените“ се наложиха над португалския Спортинг (Лисабон) с 81:70 (20:22, 31:11, 12:21, 18:16).

Така те оглавиха класирането с пълен актив от 2 победи и спечелиха първото си домакинство в турнира за сезона.

Ключова за успеха на ботевградчани бе страхотната втора част. Домакините изоставаха след първата четвърт с 20:22, но изиграха отлични втори 10 минути, в които натрупаха солидните 18 точки преднина на почивката – 51:33. Това бе и най-голямата разлика в полза на Балкан в двубоя.

Последва по-добра трета част за гостите от Лисабон, които намалиха изоставането си до 9 точки – 54:63 преди последния период. До края баскетболистите на Балкан обаче удържаха водачеството си и не позволиха на Спортинг да стигне до шанс за обрат.

Карл-Йохан Липс изигра много добър мач за домакините и завърши като най-резултатен с „дабъл-дабъл“ от 23 точки и 14 борби. Трима състезатели на Балкан отбелязаха по 13 точки – Мартин Сотиров, Майки Диксън и Девин Харис, а Димитър Димитров се включи с 11 точки.

За Спортинг Лисабон реализира Едуард Екиор реализира 24 точки и 8 борби.

За ботевградчани предстои домакинство срещу Спартак Плевен на 4 ноември в Националната баскетболна лига.

По програма в турнира за Купата на ФИБА Европа Балкан трябваше да гостува на Бней Херцлия на 8 ноември, но сега очаква унгарския Алба Фехервар в България на 15 ноември, тъй като израелските клубове, включително Бней Херцлия, наскоро обявиха намерението да се оттеглят от Купата на ФИБА Европа, след като първоначално европейската централа отложи срещите им и даде възможност да домакинстват на неутрален терен.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството