3. ЧУДЕСНО! Везенков отличен в първия си мач в НБА (ВИДЕО)

ЧУДЕСНО! Везенков отличен в първия си мач в НБА (ВИДЕО)

Българинът с 8 точки за победа над Юта Джаз

Александър Везенков официално се превърна във втория българин с мачове в НБА след Георги Глушков. Най-полезният играч в Евролигата помогна на своя Сакраменто Кингс за победата на старт на новия сезон над Юта Джаз със 130:114 в “Делта Сентър” в Солт Лейк Сити.

Везенков бе сред отличниците за “кралете”, като за 16 минути игрово време, влизайки от пейката, се отличи с 8 точки, 2 борби и 2 откраднати топки. Везенков отбеляза всичките си точки в първото си включване от пейката в първата четвърт и началото на втората, когато се включи успешно в двете фази на играта.

Така за първи път от 37 години насам българин отново взе участие в мач от Лигата на извънземните, след като единствено по рода си до този момент бе настоящият президент на родната федерация Георги Глушков, който прекара един сезон във Финикс Сънс през 1985/86.

Харисън Барнс изригна за победителите с 33 точки при 5/7 стрелба от тройката. Домантас Сабонис добави 22 точки, 12 борби и 5 асистенции, Ди’Аарън Фокс се разписа с 18 точки и 6 завършващи подавания, Кийгън Мъри наниза 15 точки и овладя 8 борби, а Малик Монк вкара 10 точки и раздаде 7 асистенции от пейката.

Джордан Кларксън бе най-резултатен за Юта с 24 точки и 6 асистенции. Лаури Марканен допринесе с 19 точки и 10 борби, а Джон Колинс дебютира за “джазмените” с 15 точки и 11 овладени топки.