3. Чудо в Словения! Лукойл докосва полуфиналите в ЕвроЧалъндж

Чудо в Словения! Лукойл докосва полуфиналите в ЕвроЧалъндж

В изключителна драма до последния съдийски сигнал, студентите издържаха стоически и спечелиха със 78-72

Баскетболистите на Лукойл Академик сътвориха чудо тази вечер в 40-хилядното градче на река Кърка - Ново место. В изключителна драма до последния съдийски сигнал, студентите издържаха стоически и спечелиха срещу едноименния отбор със 78-72. Така Лукойл вече води срещу КК Кърка Ново место с 1-0 успеха в един от най-интригуващите четвъртфинални плейофа от турнира за Купата в ЕвроЧалъндж.

Нова победа за Академик срещу словенския първенец в четвъртък в Правец ще класира момчетата на сръбския старши-треньор Йовица Арсич директно за участие във Файнъл Фор 4 на надпреварата на ФИБА. Регламентът предвижда игра до две победи от три мача. Ако обаче българските шампиони и носители на Купата на страната за този сезон направят грешна стъпка у дома след 48 часа, за тях обръчът ще се затегне отново. Кърка Ново место е домакин на евентуалната решителна трета среща от четвъртфиналите, която по програма и при необходимост ще се състои в неделя - 27 март.

Над всички за Лукойл в този първи двубой тази вечер бе Доминик Джеймс. Американецът отбеляза 17 точки, овладя 7 борби и направи 5 асистенции. Страхотен в последните минути, когато домакините се вдигнаха на щурм, изравниха и дори излязоха напред в резултата бе Брендън Хийт. Гардът се включи фантастично като резерва и завърши срещата с актив от 12 точки, 100-процентова стрелба от тройката и 50% успеваемост от близко и средно разстояние. След серия от негови кошове Академик се върна в мача, когато всички си мислеха, че студентите ще се огънат под щурма на публиката и словенците.

Хърватинът Бруно Шундов изпъкна с 14 точки, преди да напусне за пет лични нарушения. Още двама негови съотборника седнаха преждевременно на пейката с по пет фала - Тенчо Банев и Травис Питърсън, което отслаби надмощието на българите в подкошието, но не ги пречупи емоционално.
Капитанът Тодор Стойков се отчете с 8 точки за 24 минути като титуляр, а Лукойл спечели борбата под ринговете с 35 овладени топки срещу 32 за домакините. Академик обаче допусна безобразно много технически грешки - цели 19 на брой, което за малко не коства успеха в мача.

Лукойл се прибира в София утре на обяд с полет през Виена и веднага ще се отправи към клубната си база в Правец. Отборът на Крка Ново место ще кацне в столицата ни следобяд. Мач №2 от четвъртфиналите е в четвъртък от 18:00 часа в Правец.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки