3. Далас взе хюстънското дерби с Рокетс

Далас взе хюстънското дерби с Рокетс

Дирк Новицки и компания надвиха със 106:102 "Ракетите" в собствената им зала "Тойота Сентър"

Далас Маверикс спечели тексаското дерби с Хюстън Рокетс. Дирк Новицки и компания надвиха със 106:102 "Ракетите" в собствената им зала "Тойота Сентър". Тимът на Мавс нанесе своя удар във втората четвърт, която спечели с 15 точки разлика - 34:19. През второто полувреме преднината на Мавс набъбна на 23 точки, но играчите на Рокетс се вдигнаха на щурм в последната четвърт. Все пак, гостите успяха да удържат победата и записаха трети пореден успех срещу "Ракетите" през този сезон. Последният четвърти сблъсък между двата тима ще бъде на 11 април, отново в Хюстън.

Най-резултатни за Далас бяха лидерът на тима Дирк Новицки и новото попълнение Педжа Стоякович. И двамата ветерани записаха по 22 точки. Сръбското крило показа, че все още не трябва да бъде отписван, вкарвайки 4 тройки от 6 опита. По този начин Педжа изпревари Дейл Елис и вече заема еднолично четвъртото място във вечната класация за най-много отбелязани тройки в НБА. Педжа вече има 1723. Повече тройки от него в кариерата си имат само съотборникът му Джейсън Кид (1756), Реджи Милър (2560) и новият рекордьор Рей Алън (2562).

Шон Мериън добави 14 точки за победителите от пейката, а плеймейкърът Кайл Лаури отбеляза 26 точки за Хюстън. Гардът на "Ракетите" Кевин Мартин се отчете със 17.

Далас вече има 38 победи и 16 загуби от наалото на сезона, като е с равни показатели с втория в класирането в Западната конференция Лос Анджелис Лейкърс. Пред Далас и шампионите на Запад е само Сан Антонио Спърс с 45 победи и 9 загуби. Хюстън е 11-и в Западната конференция с 25 победи и 30 поражения.

В други по-интересни срещи от тази нощ в НБА Ню Йорк Никс надигра като гост Ню Джърси Нетс със 105:95, Сан Антонио Спърс разгроми със 118:94 като гост Вашингтон Уизардс, а Чикаго Булс срази също като гост с 97:88 Ню Орлийнс Хорнетс.

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки