3. Дамският баскет отбор на България загуби и от Унгария, аут сме от европейското

Дамският баскет отбор на България загуби и от Унгария, аут сме от европейското

Женският национален отбор на България загуби третия си мач от допълнителните квалификации за Евробаскет 2011 от домакина Унгария с 57:71.

Това бе второ поражение на националките ни, които нямат шанс да настигнат домакина на квалификациите, който записа четвърта победа от 4 мача.

Доника Ходжис отново бе над всички с 23 точки, като добави 5 борби и 4 асистенции. С 14 точки се включи Жаклин Златанова, а 10 вкара Димана Макариева. Жофия Федвернек беше най-резултатна за победителките с 16 точки. Анна Вайда добави 12, а Кристина Ракшани – 11.

Първото полувреме на срещата беше много равностойно, като от самото начало лек превес имаше тимът на Унгария, но българките бяха максимално близо до съперника през цялото време. Първата четвърт завърши с 5 точки в полза на Унгария. До почивката обаче националките ни успяха да излязат напред на няколко пъти. В крайна сметка домакините имаха аванс от 1 точка на почивката.

През третата част Унгария продължи да води и на момент дръпна с 10 точки. В края на частта националките ни изоставаха със 7 точки. В последната част обаче унгарките показаха по-добра игра и спечелиха.

Състав на България: Доника Ходжис 23 точки, Жаклин Златанова 14, Димана Георгиева 10, Роксана Йорданова 0, Екатерина Димитрова 4 (Зоя Станоева 2, Стефка Митева 0, Даниела Петева 0, Веселка Тодорова 4, Елена Янкова 0, Даниела Георгиева 0).

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки