3. Денвър сломи Лейкърс и запази интригата на Запад

Денвър сломи Лейкърс и запази интригата на Запад

Кобе Брайънт получи почивка, а Нъгетс взе успеха с 98:96

Денвър Нъгетс победи временния лидер в Западната конференция на НБА Лос Анджелис Лейкърс с 98:96. Резултатът от срещата разполага с потенциала да определи кой от двата тима ще заеме първата позиция в класирането четири кръга преди края. „Езерняците” се нуждаят от една победа в оставащите си срещи за да се бетонират на първата позиция или една загуба на преследвача Денвър.

Днешният двубой между лидерите се проведе в отсъствието на суперзвездата на гостите в Денвър Кобе Брайънт, който получи почивка. Гардът постига средно по 27 точки на мач през сезона, въпреки травмирания показалец на дясната си ръка.

Двата отбора си размениха по една половина в мача. На полувремето домакините водеха пред Лейкърс с 57:47, а силен натиск в третата и последната четвърт доближи „езерняците” до победата. Тя обаче се изплъзна на шампионите, след като Джей Ар Смит бе точен в три от общо четири наказателни изстрела в последните минути на срещата. Гардът на Лейкърс Дерек Фишър направи неуспешен опит за стрелба от тройката секунди преди сигнала, който щеше да донесе успеха, но топката не намери целта.

Нападателят Кармело Антъни завърши мача като най-резултатен на терена с 31 точки. Смит асистира с 26.

Пау Гасол реализира 26 точки за гостите, следван от Рон Артест с 22.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича