3. Девическият отбор на България се наложи над Словения в мач от Дивизия Б

Девическият отбор на България се наложи над Словения в мач от Дивизия Б

Девическият национален отбор на България (до 16 години) по баскетбол постигна победа над Словения с 56:52 (14:17, 15:8, 21:10, 6:17) в среща от втората фаза на Европейското първенство в дивизия Б

Девическият национален отбор на България (до 16 години) по баскетбол постигна победа над Словения с 56:52 (14:17, 15:8, 21:10, 6:17) в среща от втората фаза на Европейското първенство в дивизия Б. Нашите момичета са в група F и имат баланс от 2 победи и 2 загуби, като в този актив влизат и резултатите от първата фаза. Полша е на 1-о място с 4/0, следвана от Словения с 3/1, Латвия и България с по 2/2, Люксембург- 1/3 и Беларус с четири поражения.

Най-резултатна за българския отбор беше Борислава Христова с 24 точки, Теодора Динева завърши с 14. Под кошовете Мария Камбурова взе 13 борби, а също така вкара и 8 точки. Манца Йеленц завърши с 13 точки и 9 борби за словенския състав, а Зала Лешек вкара 7 точки и спечели 10 борби.

Българският отбор нанесе своя удар във втората и третата част, когато не само направи обрат в резултата, но и излезе напред. Българките имаха аванс на почивката от 4 точки- 29:25, който увеличиха до 15 точки в края на третата част- 50:35.

В последните минути на мача словенките опитаха да се върнат в мача със стрелба от зоната за трите точки, а също така правейки и тактически фаулове. Сабина Айкич и Майя Якобич не успяха да вкарат при опитите си, а в този момент добрата игра на Мария Камбурова под кошовете даде резултат. В последните минута и половина Борислава Христова вкара три фаула, с които помогна за запазването на аванса.

Утре българките играят с аутсайдера Беларус и при успех могат да влязат в първите три отбора в групата.

Състав на България: Мария Камбурова 8, Борислава Христова 24, Яна Жекова, Теодора Динева 14, Таня Енева 2 (Ива Георгиева 4, Магдалена Неделова, Николета Бандрова 4).

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години