3. Деян Иванов игра 29 минути за Естудиантес при третата загуба на тима от началото на сезона

Иванов бе титуляр и се отчете с 12 точки и 9 борби

Деян Иванов игра 29 минути за Естудиантес при третата загуба на тима от началото на сезона в испанското първенство по баскетбол за мъже. В мач от четвъртия кръг Естудиантес отстъпи като домакин на Мурсия с 69:77 (8:18, 19:26, 12:14,30:19) точки. Иванов бе титуляр и се отчете с 12 точки и 9 борби. Естудиантес е на 14-о място в класирането с една победа от четири срещи.

Следващият съперник на Лукойл Академик в Еврокъп - босненският Игокеа записа победа преди гостуването в зала "Универсиада" в сряда. В мач от Адриатическата лига тимът се наложи като домакин над Юнион Олимпия (Словения) със 74:61 точки и има 3 победи и 3 загуби.

Урош Николич записа 24 точки и 7 борби за победителите, а 13 точки добави Бранко Йорович. Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, победи като гост Пари-Левалоа с 90:83 точки в среща от петия кръг на френското баскетболно първенство за мъже. Николов игра 27 минути като резерва и записа 16 точки, 2 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. По-Ортез е на 9-о място в класирането с 2 победи и 3 поражения. В друга среща Елан Шалон загуби като гост на АСВЕЛ със 75:85 точки и допусна четвърто поражение.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов бе титуляр за Шалон и се отличи с 8 точки, 2 борби и 3 асистенции за 26 минути. Шалон е на 14-а позиция от общо 16 отбора.

В женското първенство на Франция Шарлевил, с българката Екатерина Димитрова в състава си, допусна първо поражение за сезона. В мач от шестия кръг Шарлевил отстъпи у дома пред Лил с 66:69 точки. Димитрова игра 10 минути като резерва и завърши с 1 борба и 1 отнета топка. Шарлевил се смъкна на трето място в класирането с 5 победи и 1 загуба.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор