3. Добро представяне за Виденов и Аврамов в Европа

Добро представяне за Виденов и Аврамов в Европа

Филип Виденов бе най-резултатен за клубния си тим Цървена звезда, но това не помогна за крайния успех, след като сърбите загубиха като гости на хърватския КК Загреб с 80:81 точки в драматичен мач от поредния кръг на Адриатическата лига.

Виденов вкара 16 точки, от които 4 тройки и хвана 2 борби за близо 33 минути игра. Загубата бе девета за отбора на Цървена звезда в регионалното състезание от 16 изиграни срещи. Това им отрежда 8/10-то място в класирането заедно с Цедевита и Раднички.

Междувременно Желко Лукаич направи успешен повторен дебют начело на Хемофарм след като неговия тим победи като гост Хелиос с 94:76 точки. В сряда в зала "Пионир" в Белград Цървена звезда приема Юнион Олимпия в следващия кръг от Адриатическата лига.

Българският национал Божидар Аврамов направи дебют в гръцкия шампионат с екипа на новия си отбор Олимпия Лариса. Гардът игра почти 15 минути и завърши с 5 точки (1 тройка), 3 борби и 2 асистенции при загубата на Лариса от гранда Олимпиакос у дома с 59:87 точки.

Друг българин - Васил Евтимов бе в състава на Паниониос за мача с Трикала, но не взе участие в срещата. Паниониос победи със 71:69 точки.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича