3. Доника Ходжис с 26 точки при първата си победа с България

Доника Ходжис с 26 точки при първата си победа с България

Новото попълнение на женския национален отбор Доника Ходжис вкара 26 точки в първия си мач с фланелката на България. Гардът се развихри и се оказа без съпротива при успеха с 64:61 над Великобритания в първата контрола това лято преди квалификациите за Евробаскет 2011 през август, съобщиха от родната федерация.

В Правец избраничките на Хосе Мария Бусета започнаха сковано и след 10 минути игра губеха с 5 точки - 18:23. До края на полувремето играта се изравни, като разликата падна то 3 точки в полза на британките.

През второто полувреме България започна по-активно и след стабилна игра в защита и 17:8 в третата част дръпна напред със 7 точки. В последните минути обаче англичанките имаха шанс да се доближат на точка, но усилията им стигнаха само за толкова, а Ходжис накрая с два успешни удара от фаул донесе победата.

Силен мач изигра Радостина Славова, която завърши с 10 точки и 9 борби. За гостенките 20 точки вката Джоана Лийдъм.