3. Дуейн Уейд с 39 точки при успех на Маями над Минесота

Дуейн Уейд с 39 точки при успех на Маями над Минесота

„Горещите” се справиха в „вълците” с 97:84 като гости

Отборът на Маями Хийт постигна престижна победа като гост в редовния сезон в НБА, след като се наложи над тима на Минесота Тимбъруулвс с 97:84. След успеха Маями заема 5-а позиция в Източната конференция, докато отборът на Минесота е последен в Западната такава.

Двубоят започна по-добре за домакините, които натрупаха седем точки аванс при 18:11 в своя полза. След това обаче Дуейн Уейд и компания методично започнаха да скъсяват тази разлика и впоследствие обърнаха развоя на мача в своя полза. Все пак „вълците” спечелиха първата четвърт с 27:25, но във втората „горещите” бяха прекалено силни за тях и на полувремето Хийт вече водеше с 53:44.

В началото на второто полувреме Маями продължаваше да играе на много високи обороти и почти не даваше глътка въздух на своя опонент. Гостите спечелиха третата част с 20:14, но срещнаха много мотивиран тим в последната четвърт, когато отборите започнаха да се движат кош за кош. Минесота съумя да спечели последната част с 26:24, но това се оказа крайно недостатъчно за нещо повече от загуба с 13 точки разлика.

Най-резултатен за Маями в този мач бе мегазвездата на тима Дуейн Уей, който завърши двубоя с 39 точки, 5 асистенции и 8 борби. За домакините от Минесота пък двама играчи се отчетоха с по 12 точки и това бяха Ал Джеферсън и Рамон Сешънс, а Кевин Лов добави 11.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича