3. Дунав 2007 (Русе) спечели Купата на БФБаскетбол

Дунав 2007 (Русе) спечели Купата на БФБаскетбол

След като спечелиха титлата на Държавното първенство за мъже без нито една загуба, русенци завършиха по шампионски сезона, като триумфираха и с купата на БФБаскетбол

След като спечели титлата на Държавното първенство за мъже без нито една загуба, Дунав 2007 завърши по шампионски сезона, като триумфира и с купата на БФБаскетбол.

На финала в Пловдив русенци победиха местния Академик със 79:57. Шампионите наложиха волята си след силна игра през второто полувреме. Първите две части бяха много равностойни, но след почивката играчите на Николай Господинов тотално доминираха и спечелиха трофея. Андреан Атанасов се отличи с 20 точки за успеха, Михаил Танев вкара 18, а със 17 завърши Венцислав Петков. За домакините отново Димитър Хорозов бе най-резултатен с 19 точки. Илиян Ставрев записа 16 точки, а Мартин Хорозов завърши с редовния си "дабъл-дабъл" - с 14 точки и 13 борби.

Видабаскет спечели мача за третото място след 59:58 в изключително равностоен мач срещу Берое. Изходът на двубоя се реши в последните секунди. За победителите Янко Янков и Юлиян Колев бяха най-резултатни за победителите с по 14 точки. Теодор Киров се включи с 11 плюс 9 борби, а 10 точки записа Тодор Колев.
За Берое Петър Загоров беше най-силен с дабъл дабъл от 23 точки и 10 борби. Бойко Миленков пък се включи с 22 точки и 9 борби.
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки