3. Дунав 8806 на финал след драма срещу домакина Монтана 2003

Дунав 8806 на финал след драма срещу домакина Монтана 2003

Дунав 8806 се класираза финала и ще защитава миналогодишния си трофей в турнира за купа "Леденика България". Русенки победиха в драма домакина на 57-мото издание на надпреварата със 78:74 след продължение. В редовното време двубоят завърши 70:70.

Дунав 8806 се класираза финала и ще защитава миналогодишния си трофей в турнира за купа "Леденика България". Русенки победиха в драма домакина на 57-мото издание на надпреварата със 78:74 след продължение. В редовното време двубоят завърши 70:70. Три състезателки в състава на Георги Божков завършиха с "дабъл-дабъл". Христина Минкова наниза 19 точки и овладя 10 борби, Латаша Байърсс приключи с 21 точки и 15 борби, а Шаръл Алън завърши с 15 точки и 11 борби за победата. Агнеса Дойчинова направи нов силен мач за домакините с 25 точки и 15 борби, Мариета Карчовска завърши с 13 точки, а Ивелина Вранчева приключи с 12 при поражението на Монтана.

След равностойна игра Монтана успя да спечели с минималното 19:16. Втората четвърт започна също в много високо темпо.  След няколко смени на лидера русенки поведоха с 43:39 на почивката.  Второто полувреме започна по подобие на първото, въпреки слабо резултатното начало. Играта вървеше кош за кош, докато в края на частта домакините успяха да дръпнат с 8 точки. Последва обаче силна серия на Дунав и русенки отново настигнаха съперника си. В крайна сметка опитната Агнеса Дойчинова изведе тима на Монтана отново напред и хвърли в екстаз феновете, препълнили зала "Младост".Преди последната четвърт Монтана водеше със 7 точки.

В решаващата последна част Дунав намали дефицита на три точки за 58:61. Шест минути преди края Монтана отново излезе напред с пет точки, но състезателките от Русе не се предадоха в нито един момент. При 63:60 Шеръл Алън реализира, бе фаулуирана, но пропусна наказателния удар. Агнеса Дойчинова и Шеръл Алън започнаха своеобразен дуел помежду си, като поемаха отговорността за своите тимове. Нито един от двата отбора не успя да се откъсне сериозно в резултата и последните две минути се превърнаха в истински трилър. Зорница Костова направи фаул в атака, 1:16 минути преди края при 67:66 за Монтана. Тридесет секунди преди края обаче тройка на Ива Терзиева попари домакините за 69:68. Вранчева пропусна в ответната атака, а Шеръл Алън беше фаулирана. Американският гард обаче профука и двете стрелби, но Латаша Байърс и Христина Минкова успяха да докопат топката в подкошието. Минкова бе фаулирана 17,4 секунди преди края и отново състезателка на Дунав застана на линията за изпълнение на наказателния удар. Тя обаче вкара само единия изстрел и в последвалата атака Агнеса Дойчинова изравни със сирената, пращайки мача в продължение.

В допълнителните пет минути Дунав поведе със 74:70 и до края на добавеното време русенки запазиха хладнокръвие и спечелиха победата.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки