3. „Дунав 8806“ победи „Левски“

„Дунав 8806“ победи „Левски“

С резултат 94:78 завърши днес срещата между „Дунав 8806“ и „Левски“, София. Домакините имаха превес в резултата през цялото време на мача и надвиха съвсем очаквано

С резултат 94:78 завърши днес срещата между  „Дунав 8806“ и „Левски“, София. Домакините имаха превес в резултата през цялото време на мача и надвиха съвсем очаквано.

Преди началото на самата среща кметът на град Русе - Пламен Стоилов връчи пред публиката в залата плакет „Русе“, парична премия от 500 лв. и букет на заслужилата русенска състезателка по борба Тайбе Юсеин. Стоилов каза, че в нейно лице вижда „достоен наследник на Валентин Йорданов“ и й пожела бъдещи спортни успехи. След аплодисментите за Тайбе започна баскетболната среща.

Близо 800 човека наблюдаваха напрегнатия  двубой в зала „Дунав“, а агитката на „Дунав 8806“ развяваше българско, американско и естонско знаме. С  успешно изпълнение на два наказателни  удара Кристина Сантяго откри резултата на мача. Първата четвърт завърши 29:18 при явен превес в играта за дунавки. През втората четвърт състезателките на „Левски“ намалиха разликата и зрителите станаха свидетели на качествен и оспорван двубой. Гостите започнаха сериозно да стопяват разликата в точките с повече атаки и точни попадения, а дунавки заиграха по-несигурно и неточно. Затова в края на първото полувреме резултатът се оформи на 49:43 за домакините.

В паузата Миро Пеев направи игра с присъстващите в залата и раздаде награди – тениски на отбора и ваучер от „Нетуоркс България“. Феновете и този път показаха силната си подкрепа за момичетата на Георги Божков и бяха много активни през цялото време.

Мерике Андерсон откри второто  полувреме с точна стрелба от тройката и дунавки отново заиграха за победа. Андерсон реализира два много атрактивни пробива, а Кристина Сантяго беше изключително точна при изпълнението на наказателните удари. „Сините феи“ заздравиха защитата и с масирани атаки и точни стрелби направиха серия от 19 точки срещу 1 за гостите за временното 68:44. Тази четвърт завърши с аванс от 20 точки в полза на шампионките – 78:58. Състезателките на Стефан Михайлов така и не успяха да обърнат играта и мачът завърши 94:78 за „Дунав 8806“.

Аманда Джонсън, Кристина Сантяго и Мерике Андерсон вкараха по 25 точки за домакините, а американките завършиха и с „дабъл дабъл“ – 14 борби за Джонсън и 11 борби за Сантяго. Андерсон записа в актива си 5 асистенции и 4 отнети топки.

За отбора на „Левски“ Христина Иванова отбеляза 21 точки, Даниела Петева - 18 точки и 8 борби, а с 13 точки и 6 борби се разписа Виктория Стойчева.

В следващия кръг „Дунав 8806“ гостува на „Хасково 2012“, но преди това на 1-ви ноември играе първия си международен мач. Дунавки ще гостуват на „Боташпор“ в среща от група F на Еврокъп за жени.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже