3. Дунав 8806 разби Левски във втория мач за титлата

Дунав 8806 разби Левски във втория мач за титлата

Дунав 8806 разби Левски във втория мач от финалната серия за шампионската титла, като победи с 69:47.

Дунав 8806 разби Левски във втория мач от финалната серия за шампионската титла, като победи с 69:47. Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините от Русе, които направиха страхотен мач за радост на многобройната публика.

Още от самото начало момичетата на Георги Божков показаха, че нямат намерение да повторят първия мач и ще играят много мотивирано. До края на първата четвърт русенки натрупаха аванс от 12 точки - 19:7. През втората четвърт играта продължи кош за кош и резултатът на полувремето бе 32:19.

След почивката Дунав показа шампионското си лице и със серия от 19:1 направи резултата 51:20 в своя полза. Психологическата граница от 20 точки бе премината още в средата на третата четвърт, след което разликата нарасна над 30 точки. Междувременно обаче при борба за топката в половината на гостите Радостина Димитрова от Дунав се сблъска със съименничката си от другия отбор – Радостина Димитрова, и напусна играта, накуцвайки. Въпреки това третата част завърши при 51:24. За щастие се оказа, че русенката Радостина Димитрова няма сериозна контузия и се върна на терена през последната част, отбелязвайки тройка. До края на мача Левски успя да компенсира малко от изоставането си, но без да застраши домакините.

Много силен мач направи капитанът на Дунав Зорница Костова, която отбеляза 16 точки – само с една по-малко от най-резултатната състезателка в мача Христина Иванова, капитан на Левски. След срещата треньорът на Дунав Георги Божков сподели, че между вчерашния и днешния мач няма нищо общо, което често се среща при женските отбори. Според него това е въпрос на психика, а и днес момичетата му са играли много добре в защита и нападение. Треньорът на Левски Стефан Михайлов коментира, че не е доволен от нападението на своите баскетболистки, които обикновено след един силен мач и победа над добър съперник се отпускат и губят следващата среща.

Така двата отбора имат по една победа и следващите два мача в София се очакват с голям интерес. Серията се играе до 3 победи от 5 срещи. Третият и четвъртият мач са на 28 и 29 април в столичната зала "Универсиада". И двамата треньори споделиха, че се надяват на успех и на мотивирана игра от страна на състезателките си.

Везенков поведе Олимпиакос към победа над Арис с 22 точки

Българинът игра само 20 минути, но беше ключов за успеха на отбора си

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)