3. „Дунав 8806“ с три победи на „Русчук“ (СНИМКИ)

„Дунав 8806“ с три победи на „Русчук“ (СНИМКИ)

Дунавки триумфираха в турнира, побеждавайки „Нефтохимик 2003“ в много оспорван мач

Дунавки триумфираха на турнир „Русчук“, като победиха и третия си съперник „Нефтохимик 2003“ в много оспорван мач, който сложи край на турнира тази вечер в зала „Дунав“ в Русе.

С точно изпълнение на наказателен удар естонската фурия Мерике Андерсън оформи крайния резултат от срещата на 78:75 (21:24, 21:19, 21:14, 15:18) и публиката ликуваше. Така завърши приятелският турнир, в който шампионките завоюваха три победи от три изиграни срещи за радост на своите фенове. Второ място зае отборът на „Берое 07“ с две победи и една загуба. Трети се класираха „Нефтохимик 2010“ с една победа и две загуби, а монтанки останаха четвърти без нито един спечелен мач.

Георги Божков избра за Дунав 8806 да стартират: Кристина Сантяго, Аманда Джонсън, Зорница Костова, Мерике Андерсън и Виолина Кочева. „Нефтохимик 2010“ започна в състав: Тани Робинсън, Ашли Гейл, Олга Дубровина, Анета Митева и Мария Желязкова.

Момичетата на Петко Маринов бяха по-резултатни и точни в първото полувреме, и на почивката водеха на русенки с една точка – 43:42. Дунавки успяха да обърнат резултата през третата четвърт на срещата и да поведат със седем точки разлика – 63:57. Последната, четвърта част, беше изключително напрегната, тъй като минута преди края на мача, резултатът бе 77:75 в полза на „сините феи“. Тимът на Георги Божков спечели мача с решаващото попадение на Мерике Андерсън, след изпълнение на наказателен удар. Тя оформи крайния резултат 78:75 за дунавки.

За малко Олга Дубровина от „Нефтохимик 2010“ да изравни резултата в последната секунда, но малшансът й попречи. Дубровина, заедно с Тани Робинсън, беше най-резултатна за бургазлийки, с 15 отбелязани точки.

Мерике Андерсън завърши срещата с актив от 31 точки, а след нея се нареди Кристина Сантяго със 17 точки. Естонката получи приз за най-добър реализатор и най-полезен играч на турнира.     Ашли Гейл от „Нефтохимик 2010“ беше наградена с индивидуален приз за най-добър борец.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже