3. Дунав Екон (Русе) разби Славия - 105:71

Дунав Екон (Русе) разби Славия - 105:71

Най-резултатна за победителките беше влязлата като резерва Даниел Бъргин, която отбеляза 20 точки

Дунав Екон (Русе) логично победи Славия със 105:71 в последния мач от XIV кръг на женското първенство. Най-резултатна за победителките беше влязлата като резерва Даниел Бъргин, която отбеляза 20 точки, а Наталия Ануфриенка и Наталия Топалова добавиха съответно по 19 и 17 точки за успеха. За домакинките от Славия Радостина Славова реализира 23 точки, а Тонка Тенчева се отчете с 13.

Срещата беше равностойна само през първите две минути, като след това гостенките показаха, че са по-класният отбор започнаха да трупат преднина и спечелиха първата четвърт с 40:12. Смазващата преднина позволи на наставника на Дунав Георги Божков да пусне в игра и резервите, което се отрази на качеството на игра на неговия отбор. Все пак, русенки спечелиха и тази част с 25:17, като по този начин си осигуриха преднина от 36 точки - 65:29.

Единствената интрига през през второто полувреме беше с каква разлика ще победят баскетболистките на Дунав. В началото на третата част, Георги Божков отново заложи на титулярния си състав, като искаше тотално да смаже съпротивата на Славия и логично разликата скочи на 42 точки - 88:46.

През последните десет минути на мача, Божков заложи на много интересна петица, като извади Даниел Бъргин и пусна на нейно място Шарел Алън. Четвъртата част започна със серия от 9:2 в полза на Славия за 55:92, но беше очевидно, че гостенките няма за какво да се притесняват. Последният съдийски сигнал в мача дойде при резултат 105:71 в полза на Дунав Еконт.

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80

Документален филм по проекта на ФИБА бе представен в България

Документален филм по проекта на Международната федерация - ФИБА "Промис" (Promise) бе официално представен и в България

Александър Везенков отново над всички при успех на Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът бе най-резултатен за третата поредна победа в гръцкото първенство

Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Българинът беше най-резултатен с 20 точки за победата над Кардица

Ню Йорк Либърти спечели титлата в женската НБА

Ню Йорк Либърти победи Минесота Линкс с 67:62 (10:19, 17:15, 20:10, 13:16, 7:2) след продължение в Бруклин в петата среща и спечели финалната серия с 3:2

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64