3. Дунав Еконт с нова победа в Юрокъп

Дунав Еконт с нова победа в Юрокъп

Единственият български участник в европейските турнири по баскетбол - Дунав Еконт постигна втора поредна победа в Юрокъп. Женският баскетболен тим, воден от Георги Божков, успя да се наложи над Апоел Хатиква със 104:100 след продължение.Двубоят се игра в един от най-големите градове в Израел - Тел Авив.

Единственият български участник в европейските турнири по баскетбол - Дунав Еконт постигна втора поредна победа в Юрокъп. Женският баскетболен тим, воден от Георги Божков, успя да се наложи над Апоел Хатиква със 104:100 след продължение.Двубоят се игра в един от най-големите градове в Израел - Тел Авив.

Русенският отбор губеше на полувремето с 44:48, а втората половина бе много равностойна. Отборът на Георги Божков изоставаше след 30 минути игра с 8 точки за 67:75, но постигнаха страхотен обрат в решителната последна четвърт. Дунав успя да я вземе с 22:14,  като по този начин прати мача в продължение при резултат 89:89. В допълнителните 5 минути българките успяха да надвият своя противник с 15:11 и в крайна сметка триумфираха.

След този мач, Дунав на практика има 2 победи в Група G, с колкото е и руският гранд Динамо (Москва). Двата състава излизат един срещу друг следващата седмица в зала "Дунав" в Русе.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича