3. Дунав отпадна от Еврокъп след загуба от Боташспор

Дунав отпадна от Еврокъп след загуба от Боташспор

Дунав 8806 отпадна от турнира Еврокъп, след като загуби от турския Боташспор (Адана) със 70:84 (24:28, 15:18, 18:27 и 13:11) в мач, играл се в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра титулярен състав за русенки, който включваше Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон.

Отборът на Осман Орак започна с Кристи Томас, Айше Акънджъ, Катарина Ристич, Кортни Парис и Гамзе Такмаз. През първата част дунавки бяха равностойни и играта до петата минута вървеше кош за кош. Отборът от Турция все пак успя да излезе от частта с 4 точки преднина при 28:24.

През втората четвърт класата на гостите си пролича, като най-дейна беше мощната Кортни Парис, която успяваше да печели борбите под коша и да завърши на полувремето с 14 точки в своя актив.

Решаваща за Боташспор беше третата част, когато състезателките на Осман Орак успяха да вкарат 27 точки срещу 18 за дунавки.

В последната четвърт русенки хвърлиха всички сили и опитаха да наваксат пасива от 16 точки, но турският отбор се защитаваше добре и не допусна обрат.

Най-резултатна за Дунав с 20 точки беше Аманда Джонсън, а 16 точки добави Мерике Андерсон.

От Боташспор най-полезна беше Кортни Парис с 22 точки, а с 19 точки се отличи Айше Акънджъ.

През целия мач феновете, които бяха напълнили зала "Дунав", не преставаха да подкрепят своя отбор. Преди началото на двубоя те разпънаха огромни платна с размери 6 на 4,5 метра по трибуните с изрисувани на тях ликове на петима български възрожденци - Паисий Хилендарски, Христо Ботев, Васил Левски, Баба Тонка Обретенова и Иван Вазов.
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже