3. Дунав прекърши Хасково в Русе (СНИМКИ)

Дунав прекърши Хасково в Русе (СНИМКИ)

Двубоят се игра пред около 800 зрители и завърши при резултат 76:70

„Дунав 8806“ победи „Хасково 2012“ с 76:70 (20:24, 18:15, 19:21, 19:10) в мач от седмия кръг на шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред около 800 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.

Шанте Еванс откри резултата в мача за 2:0 за „дунавки“, но играта продължи кош за кош. По-малко от 4 минути след началото все пак русенският отбор водеше с 9:6. Агресията на гостите даде резултат и те постепенно обърнаха резултата в своя полза. Така първата част приключи при 20:24. Не липсваха и моменти, в които реферите Станимир Русев и Николай Цинцарски предизвикаха недоволството на русенската публика с някои свои отсъждания.

Следващата четвърт продължи с по-точни атаки на състезателките на „Хасково 2012“, които в един момент поведоха дори с 6 точки за 37:31. Последва силна „дунавска“ серия, завършила с тройка на Цветомира Шаренкапова за 38:37 за домакините минута до почивката. На полувремето двата състава се оттеглиха при 38:39 – точка преднина за хасковския тим.

На почивката за пореден път домакините осигуриха и викторина с награди, като един от феновете си тръгна със специален приз от сладкарница „Мурсалица“.

След подновяването на играта момичетата на Елена Станкова успяха отново да дръпнат за 49:42 в своя полза. По-малко от 3 минути до края на третата част капитанът на „Дунав 8806“ Зорница Костова вдигна на крака всички в залата с точна стрелба от тройката за 51:51.

Последната четвърт започна при 57:60 – три точки за „Хасково 2012“. Домакините отново обърнаха за 64:62 в своя полза. Последва нова размяна на резултатни атаки за двата отбора, но с подкрепата на публиката и уверени действия в края момичетата на Георги Божков надделяха със 76:70.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор