3. Дунав разгроми Рилски Спортист с 84:35 (СНИМКИ)

Дунав разгроми Рилски Спортист с 84:35 (СНИМКИ)

"Сините феи" стигнаха финалната четворка за шеста поредна година

„Сините феи“ спечелиха реванша си с отбора на „Рилски спортист“ с 84:35 (23:15) – (27:11)– (19:5) – (15:4) и намериха място във финалната четворка за Купата на България за шеста поредна година. Турнирът ще се проведе в зала „Дунав“ на 23-ти и 24-ти февруари (събота и неделя).

В мача липсваше интрига през цялото време, като гостенките от Самоков имаха най-малък пасив през първите 10 минути на срещата, която завърши при резултат 23:15. Мерике Андерсон откри резултата по много атрактивен начин. Последва успешно изпълнение на наказателен удар, както и точна стрелба от игра и първите 5 точки бяха на Андерсон. С успешна тройка на Радостина Димитрова момичетата на Георги Божков започнаха убедително да водят.

Превъзходството им на терена си личеше през цялото време на срещата за радост на публиката, която въпреки че двубоят не беше решаващ, изпълни трибуните в подкрепа на своите любимки.

Първото полувреме приключи при резултат 50:26 за „Дунав 8806”, а през втората половина на мача не последваха никакви изненади. Гостенките от Самоков успяха да реализират едва 9 точки за 20 минути игра срещу 34 точки за дунавки. Срещата завърши с 49 точки преднина за русенки при 84:35.

Най-резултатна за „сините феи“ беше Аманда Джонсън, която направи „дабъл-дабъл“ с 21 точки и 10 борби. Кристина Сантяго се разписа с 19 точки, Радостина Димитрова добави 16, а Цветомира Шаренкапова – 11 точки. Момичетата на Георги Божков реализираха 7 успешни попадения от тройката и бяха безпогрешни при изпълнението на наказателните удари.

Утре ще бъде изтеглен жребият за полуфиналите на турнира и ще стане ясно кой отбор срещу кого ще се изправи.
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже