3. Дунав (Русе) отново е баскетболен шампион

Дунав (Русе) отново е баскетболен шампион

Възпитаничките на Георги Божков победиха миналогодишния шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) с 67:52 точки в четвъртия мач от финала

Отборът на Дунав 8806 (Русе) отново след 2008-ма година е шампион на България по баскетбол за жени. Възпитаничките на Георги Божков победиха миналогодишния шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) с 67:52 точки в четвъртия мач от финала и спечелиха серията с 3:1 победи. Баскетболистките от Бургас, които играха на осми пореден финал, не успяха да спечелят четвърта поредна титла.

Звездата на домакините Катерина Дорогобузова получи наградата за най-полезна състезателка на редовния сезон.

За победителките отново силен мач направи Ейдриън Джонсън, която записа 34 точки и спечели 6 борби. С 10 точки и 9 борби завърши Виолина Кочева. За домакините от Бургас 16 точки реализира Анна Соколан, а 10 точки - Габриела Костова.

Нефтохимик 2010 (Бургас) - Дунав 8806 (Русе) - 52:67 (14:14, 20:21, 6:14, 12:18)
* Дунав 8806 (Русе) спечели серията с 3:1 победи и е новият шампион на България

Нефтохимик: Анна Соколан 16, Катерина Дорогобузова 6, Мария Желязкова 4, Силвия Пеева 7, Анета Митева 9 (Габриела Костова 10, Станислава Мирчева 0)

Дунав: Ейдриън Джонсън 34, Шарел Алън 6, Христина Минкова 8, Александра Кунчева 2, Ива Терзиева 0 (Диана Войнова 2, Теодора Ангелова 0, Виолина Кочева 10, Зорница Костова 5, Цветомира Шаренкапова 0)

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години