3. Дунав (Русе) се доближи на победа до титлата

Дунав (Русе) се доближи на победа до титлата

Възпитаничките на Георги Божков спечелиха със 77:75 точки и поведоха с 2:1 победи в серията

Дунав 8806 (Русе) победи като гост шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в третия мач от финала на Националната баскетболна лига за жени.

Възпитаничките на Георги Божков спечелиха със 77:75 точки и поведоха с 2:1 победи в серията. Играе се до три успеха от пет мача. Четвъртата среща е утре от 17.30 часа отново в Бургас.

Гостенките от Русе водеха през целия мач като на моменти преднината им достигна 12 точки. На почивката домакините губеха с 6 точки – 41:47.

Баскетболистките на Петко Маринов се доближиха на точка от съперника в началото на последната четвърт, а малко по-късно изравниха - 72:72 и 75:75.

Две минути преди сирената с кош на Виолина Кочева русенки поведоха със 77:75. 19 секунди преди края Ейдриън Джонсън пропусна два наказателни удара, а в последвалата атака за домакините Катерина Дорогобузова пропусна да изравни.

Срещата ще се запомни и с два инцидента. През първата част възникна разправия сред публиката, а в края на третата част Ейдриън Джонсън получи техническо нарушение.

За победителките отново силен мач направи Ейдриън Джонсън, която записа 32 точки и 9 борби. 17 точки добави Христина Минкова, а 11 точки - Виолина Кочева.

За шампионките Катерина Дорогобузова вкара 31 точки и 7 борби. Олга Добровина добави 13 точки.

"Трудно е да победиш Нефтохимик в Бургас. Ние водихме от началото до края на мача и беше нормално да победим. Ейдриън не издържа накрая, пропусна два наказателни удара, получи техническо нарушение", каза старши треньорът на Дунав (Русе) Георги Божков.

Наставникът на домакините Петко Маринов беше изключително разочарован след поражението.

"Изпуснахме под коша много пъти. Тези момичета са много млади, но толкова страхливо никога не сме играли. Сега съм много разочарован, защото загубихме страхливо. Дунав съвсем заслужено ни победиха", коментира Маринов.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години