3. Дунав се класира за финала за Купата на България (СНИМКИ)

Дунав се класира за финала за Купата на България (СНИМКИ)

Финалът за Купата е утре от 18:00 часа

Дунав 8806 разгроми Монтана 2003 с 95:54 (30:14, 22:12, 24:11 и 19:17) точки в полуфинала от турнира по баскетбол за жени за Купата на България, на който Русе е домакин днес и утре.

Георги Божков избра първи за русенки да играят Зорница Костова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго, Мерике Андерсон и Радостина Димитрова.

Отборът на Монтана започна в състав Камелия Михалкова, Милена Томова, Радмила Нешева, Радостина Славова - Нанева и Олена Самбурска. Още от самото начало на мача Дунав заигра много силно, като след първите пет минути имаше преднина от 7 точки, а в края на частта резултатът вече беше 30:14 в полза за русенки.

През втората четвърт дунавки продължиха да доминират на терена, като шест минути преди края й водеха с 41:18, а на почивката се оттеглиха с преднина от 26 точки - 52:26.

През третата и четвърта част отборът на Георги Божков продължи със силната си игра и заслужено се класира за финала утре вечер, където ще срещне тима на Нефтохимик, който в първия полуфинал днес победи Левски със 72:51.

За отбора на Дунав 8806 с най-много точки - 25, се записа Виолина Кочева, а Аманда Джонсън отбеляза 18.

От Монтана 2003 най-резултатна беше Милена Томова, която вкара 13 точки, а по 7 отбелязаха Радостина Славова-Нанева и Олена Самбурска.

Финалът за Купата е утре от 18:00 часа между Нефтохимик и Дунав 8806, а Левски и Монтана ще спорят за третото място от 16:00 часа.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже