3. Дунав удари Монтана като гост (снимки)

Дунав удари Монтана като гост (снимки)

Двубоят завърши при резултат 78:70 в полза на тима от Русе

Монтана изпусна спечелен мач, а с това и шанса да нанесе първа загуба на Дунав (Русе) в първенството.

Пред 600 зрители в зала “Младост” възпитаничките на треньора Славко Димитров отстъпиха със 70:78. Битката, освен на терена се водеше и на трибуните, където домакините все пак имаха леко надмощие. След края на мача и от двата лагера имаха претенции към съдиите.

Срещата започна повече от отлично за монтанчанки, които благодарение най-вече на индивидуалните си качества подържаха разлика от 8-10 точки през цялото първо полувреме. Тази преднина можеше да бъде и далеч по-убедителна, ако не бяха пропуските на момичетата с бели фланелки сами под коша. Гостите изригнаха в началото на четвъртата част, когато само за четири минути поведоха в резултата с 10 точки 57:67.

Наталия Топалова бе най-резултатна за Монтана с 18 т. Американката Шеръл Алън вкара 20 т. за гостите от Русе.

Монтана – Дунав 70:78 (
24:16, 20:20, 13:19, 13:23)

Монтана: Жельова 4, Топалова 18, Нешева 4, Макариева 11, Вранчева 15 (Михалкова 13, Симеонова 5). Треньор: Славко Димитров.

Дунав: Костова 18, Кунчева 2, Минкова 10, Алън 20, Джонсън 19 (Кочева 8, Войнова 1, Ангелова, Терзиева). Треньор: Георги Божков.

Съдии: Искрен Манолов, Николай Цинцарски.

Зала “Младост” - 600 зрители.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки