3. Дженингс подобри клубния рекорд на Милуоки

Дженингс подобри клубния рекорд на Милуоки

Брендън Дженингс вкара 55 точки, подобрявайки клубния рекорд на новобранец на Карим Абдул-Джабар, при победата на Милуоки със 129:125 точки над Голдън Стейт. Дженингс вкара 29 точки само през третата част, а след това 10 в последните 2 минути и стана едва третият баскетболист на Милуоки преминавал границата от 50 точки в един двубой.

За последно Майкъл Ред направи клубен рекорд от 57 точки срещу Юта на 11-ти ноември 2006-а година.

Дженингс реализира 15 поредни точки в третата четвърт и помогна на Бъкс да направят обрат, след като губеха с 9 точки разлика. Така отборът записва четвърта поредна победа, което се случва за пръв път в последните повече от две години насам. С пет победи и 2 загуби Милуоки постига най-добрия си старт в Лигата от 2005-а година.

Абдул Джабар постигна 51 точки на 21-и февруари 1970-а година срещу Сиатъл. Рекордът за най-много отбелязани точки от новобранец се държи от Уилт Чембърлейн, който записа 58 за Филаделфия срещу Детройт през януари 1960-а година.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича