3. Еделвайс Пирин Академик регистрира поредна загуба в Младежката лига

Еделвайс Пирин Академик регистрира поредна загуба в Младежката лига

Продължава неуспешното представяне на баскетболния Еделвайс Пирин Академик в Младежката лига. Възпитаниците на Николай Тенев продължават да нямат победа в лигата, а загубата от Спортист (Своге) късно снощи с 75:83 е втора за тях у дома и четвърта отначалото на сезона.

Продължава неуспешното представяне на баскетболния Еделвайс  Пирин Академик  в Младежката лига. Възпитаниците на Николай Тенев продължават да нямат победа в лигата, а загубата от Спортист (Своге) късно снощи с 75:83 е втора за тях у дома и четвърта отначалото на сезона.

В предишното си домакинство благоевградчани паднаха от Септември (Сф) с 53:82, а впоследвалото гостуване загубиха от лидера Овергаз с 50:113. Така момчетата на Николай Тенев продължават да търсят своята първата победа.

В мача срещу Спортист (Своге) домакините от Благоевград се оттеглиха на полувремето с аванс от 11 точки-43:32.
В последните две части обаче баскетболистите на Еделвайс Пирин Академик не успяха да се противопоставят на своите гости и загубиха мача с 75:83 в почти пълната зала "Скаптопара".

Най резултатен за домакините отново бе Боян Тенев, който регистрира 33 точки. Петър Михайлов отбеляза -16, Кирил Атанасов-12, а Димитър Георгиев -10. 205-сантиметровия център  в отбора на домакините Георги Балабанов не успя да отбележи нито една точка за 26 минути игра.

Така надеждите на благоевградчани за успех са свързани в предстоящото гостуване на Металург в Перник следващия четвъртък.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича