3. Евроинс Черно море спечели морското дерби с Черноморец

Евроинс Черно море спечели морското дерби с Черноморец

Евроинс Черно море победи Черноморец в "морското" дерби на VIVACOM Националната баскетболна лига. Пред собствена публика във Варна момчетата на Любо Минчев се наложиха с 93:91.

Евроинс Черно море победи Черноморец в "морското" дерби на VIVACOM Националната баскетболна лига. Пред собствена публика  във Варна момчетата на Любо Минчев се наложиха с 93:91. Срещата пропусна звездата на гостите - Прийст Лодърдейл, който лекува травма.  Александър Янев изигра най-добрия си мач от началото на сезона за Евроинс Черно море и завърши с 30 точки, като добави 16 борби към актива си. Тихомир Желев и Симеон Илиев добавиха съответно по 15 и 12 точки. Цветелин Иванов вкара 28 точки за „Акулите", Асен Саралийски се отчете с 20, а Симеон Найденов и Христо Захариев завършиха двубоя съответно с по 16 и 15 точки.

Първата четвърт на срещата беше изключително оспорвана. Началото бе за Черноморец, но до края на частта домакините наваксаха, а на полувремето вече водеха с 11 точки.  В началото на третата четвърт „моряците" отново бяха по-активния отбор на терена като увеличиха аванса си на 15 точки. След това обаче възпитаниците на Любимир Минчев си позволиха да намалят оборотите и да се отпуснат, което позволи на Асен Сралийски да поведе своите към желания обрат. В края на третата част разликата вече бе само 5 точки за домакините.

Последната решителна четвърт започна с нов натиск на „моряците" , които отново дръпнаха с 10 точки.  „Акулите" се хвърлиха в отчаян опит да обърнат развоя на срещата, като 1:40 минути преди сирената усилията им бяха възнаградени и възпитаниците на Дечо Коешинов поведоха за 91:87. Едва в последните секунди точни стрелби от линията за наказателен удар на Янев и Кьосев донесе успеха за домакините.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)