3. Евроинс Черно море трудно надигра Ямбол с 90:82

Евроинс Черно море трудно надигра Ямбол с 90:82

Евроинс Черно море (Варна) победи трудно в последните минути Ямбол с 90:82 (17:20, 19:20, 17:19, 37:23) точки. Гостите водеха от началото на мача до 35-а минута.

Отборът на Черно море Евроинс нанесе второ поредно поражение на гостите си от Ямбол, като ги победи с 90:82. Домакините губеха в резултата през по-голямата част от срещата, но в крайна сметка успяха да измъкнат победата. За Черно море страхотен мач изнесе Крум Дойчинов, който завърши с 24 точки, 11 борби и шест асистенции, 21 добави новото попълнение Димитър Мираковски, а 15 добави Александър Янев. За Ямбол с 21 точки и 7 борби се отличи Станислав Говедаров, а 15 точки и 12 борби добави Димитър Ангелов.

Отборът на Ямбол започна по-добре срещата и поведе с 5:11 след първите три минути игра. Тази тенденция се запази през цялото първо полувреме, като играчите на Черно море Евроинс не успяха да поведат нито веднъж през първите две части, губейки съответно със 17:20 и 19:20, но въпреки това гостите не успяха да натрупат по-сериозна преднина. Така след 20 минути игра двата отбора се оттеглиха на почивка при 36:40.

Нищо не се промени и след почивката, когато момчетата на Иван Чолаков отново спечелиха със 17:19 и така имаха шест точки преди заключителните 10 минути. Едва в последната четвърт момчетата да Даниел Димитров сякаш се събудиха и започнаха да търсят победата по-настървено. Тогава срещата се завърза и двата отбора започнаха да си разменят водачеството непрекъснато, играейки кош за кош. Минута преди края Черно море поведе с 81:78 и след 37:23 в края на частта триумфира с 90:82.

Срещи от 12-я кръг на VIVACOM Националната баскетболна лига за мъже:

Левски - Черноморец (Бургас) - 107:89 (26:28, 34:24, 24:21, 23:16)

Евроинс Черно море (Варна) - Ямбол - 90:82 (17:20, 19:20, 17:19, 37:23)

Лукойл Академик (София) - Спартак (Плевен) - от 19.30 часа

на 17 януари от 18:00 часа:

Балкан (Ботевград) - Рилски спортист (Самоков)

програма за следващия кръг на 23 януари от 18:00 часа:

Лукойл Академик (София) - Балкан (Ботевград)

Черноморец (Бургас) - Рилски спортист (Самоков)

Спартак (Плевен) - Евроинс Черно море (Варна)

Ямбол - Левски

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича