3. „Езерняците” с 6-а поредна победа след 99:92 над Вашингтон

„Езерняците” с 6-а поредна победа след 99:92 над Вашингтон

Тази нощ в НБА се изиграха още 6 двубоя, ето и резултатите

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс постигна 6-а поредна победа, след като надделя над тима на Вашингтон Уизърдс с 99:92. Срещата се игра в зала „Стейпъл Център” и бе от програмата на редовния сезон в НБА.

Двубоят започна страхотно за домакините, които натрупаха аванс още в първите минути. С течение на времето Брайънт и компания методично увеличаваха преднината и след края на първата част водеха с 24:18. През втората четвърт ситуацията за столичани започна да се усложнява още повече, а Уизърдс все повече се огъваха под натиска на шампионите. В края на първото полувреме разликата вече стана фрапираща и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 59:33 за „езерняците”.

През второто полувреме обаче гостите излязоха на корта пределно мобилизирани, докато домакините изглеждаха загубили всякаква концентрация. Така Вашингтон започна периодично да стопява преднината на шампионите и спечели третата част с 27:23. В последната четвърт столичани вдигнаха още повече оборотите, докато Брайънт, Гасол и компания изглеждаха леко смутен и объркани. Гостите взеха и тази част, този път с 32:17, но това се оказа крайно недостатъчно, за да бъде заличен целият пасив от първото полувреме.

Така двата тима си разделиха по едно полувреме, но все пак домакините от ЛА Лейкърс стигнаха до успеха с 99:92.

Финикс Сънс – Портланд Трейлблейзърс 93:87

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича