3. „Езерняците” сгазиха съгражданите от Клипърс със 126:86

„Езерняците” сгазиха съгражданите от Клипърс със 126:86

Ето и останалите резултати от мачовете тази вечер

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс постигна много важна победа по пътя към защитата на титлата си, след като размаза като домакин съгражданите си от Клипърс с 40 точки разлика – 126:86. Срещата бе от редовния сезон на НБА, а Кобе Брайънт и компания постигнаха най-големия си успех над този съперник от 1984-ата година насам.

Първата част на двубоя бе равностойна и отборите се движеха кош за кош, а показателен бе и резултатът от 24:24 към края на четвъртината. Все пак „езерняците” успяха да я спечелят с 28:25, но през втората двата тима се захапаха много здраво и завършиха 25:25. Така разликата на полувремето между Лейкърс и Клипърс бе само три точки в полза на шампионите. През второто полувреме обаче домакините излязоха преобразени и Кобе и компания рязко вдигнаха оборотите. Те спечелиха третата четвърт с 36:17, а в четвъртата също бяха безпощадни – 37:19.

За успеха на Лейкърс за пореден път най-резултатен бе Кобе Брайънт, който завърши мача с 30 точки, а Гасол и Бинъм добавиха по 20. За загубилите най-много добри бяха Гордън и Смит, които се отчетоха с по 17 точки.

Голдън Стейт Уориърс – Милуоки Бъкс 104:113

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича