3. Филаделфия спря устрема на Бостън – 98:97

Филаделфия спря устрема на Бостън – 98:97

Отборът на Филаделфия 76ърс хвърли бомбата в НБА тази нощ, след като спря серията от 11 поредни победи на Бостън Селтикс, надигравайки го драматично като гост с 98:97

Отборът на Филаделфия 76ърс хвърли бомбата в НБА тази нощ, след като спря серията от 11 поредни победи на Бостън Селтикс, надигравайки го драматично като гост с 98:97. Най-резултатен за Филаделфия бе Елтън Бранд, който завърши двубоя с 23 точки следван от Андре Игуодала с 18. За шампионите пък най-добър бе Кевин Гарнет, който се отчете с 21 точки, а веднага след него се нареди Рей Алън със 17.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Бостън, които правеха каквото си поискат в атака. За шампионите необичайно изолиран от играта остана основният им лидер Пол Пиърс, който записа едва 9 точки в хода на цялата среща. Селтикс спечели първата четвърт с 24:17, а втората с 29:25 и се оттегли на полувреме при резултат 53:42 в своя полза.

През второто полувреме обаче гостите излязоха на игрището пределно мобилизирани да обърнат развоя на срещата в своя полза. Те вдигнаха рязко оборотите, поведени от страхотния в този мач Елтън Бранд и съумяха да вземат третата четвърт с 30:23. В решителната четвърта част 76ърс продължиха да доминират и в крайна сметка съумяха да я вземат при 26:21, с което си осигуриха и драматичния успех с 1 точка като гост на шампиона Бостън.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича